​יצירה בריבוע

באמצע החופש הגדול בחודש אוגוסט החם יצאתי ליום של חוויה עם שני ילדי. נכנסו לאוטו והצפנו למושב אמירים שבגליל העליון לסדנאת נגרות מיוחדת במינה אצל ענת "מבריבוע - עולמות בתוך מסגרת". החוויה התחילה מהרגע שנכנסנו למושב אמירים היפה השוכן כ 600 מטרים מעל פני הים. את החום והלחות של אזור השפלה ממנו הגענו החליפה רוח הרים נעימה ומרגיעה.

מבט לנוף ממרפסת הסטודיו של ענת- צילום: מיכל מונטג

החומרים בעמדת העבודה - צילום: מיכל מונטג


הגענו לסטודיו של ענת הממוקם על קצה ההר של המושב, ירדנו כמה מדרגות ונכנסנו לממלכה קסומה של יצירה עם נוף עוצר נשימה. נרגשים ונלהבים התחלנו בסדנה. כל ילד בחר מראש את המסגרת אותה הוא רוצה ליצור וכל החומרים חיכו מסודרים בעמדת העבודה קשורים בסרט עם השם של כל אחת ואחד.

בחירת תמונת הרקע והצבעים עבור המסגרות- צילום: מיכל מונטג


בשלב הראשון הילדים בחרו את הצבעים ואת תמונת הרקע למסגרת. בסבלנות רבה ענת הסבירה לכל ילד איך לצבוע את כל החלקים ובהתלהבות יצאנו לדרך עם מברשות ורולרים של צבע ביד. בזמן שחיכינו שהצבע יתייבש נהננו להתנדנד בנדנדה הצופה לנוף ולשחק במצפור שמסתתר בין ענפי עץ הזית.

תהליך הצביעה - צילום: מיכל מונטג

צביעת הקרשים ברולרים ומברשות צבע - צילום: בריבוע - עולמות בתוך מסגרת

המצפור בין ענפי עץ הזית - צילום: מיכל מונטג


בשלב השני אחרי שהצבע התייבש בחרנו את הידית המדויקת למסגרת התכשיטים הורודה ואת השבלונה המתאימה ללוח השעם במסגרת הצהובה. בעזרת מברג הברגנו את וויי התליה והתחלנו במלאכת הרכבה, קדיחת חורים במקדחה והברגת הברגים במקומות המתאימים.

צביעת השבלונה על לוח השעם- צילום: מיכל מונטג


הידית היפייפה שנבחרה - צילום: מיכל מונטג


השלב השלישי והאחר